Blogeris Benas: „#whynot išlipti iš komforto zonos“

 

Autorius: Benas Kazlauskas

Daugybė gero gyvenimo lektorių organizuoja paskaitas ir primena, kad gyvename tik kartą, kad reikia išnaudoti gyvenimo duotas galimybes, o labiausiai pabrėžiama tai, jog geriausia laukia už komforto zonos. Šiuo patarimu pradėjau naudotis ir aš, tai mano #whynot gyvenimas.

Seniau bijojau daugumos visiškai paprastų dalykų – didmiesčiuose buvo baugu važinėti viešuoju transportu, nemėgau naujų pažinčių, retai lankydavausi renginiuose. Tačiau vieną dieną pagalvojau, kad jeigu žmonės vadovaujasi  „išlipimo iš komforto zonos“ taisykle, galbūt ji duoda naudos? Todėl ir aš pabandžiau, pradžioje – pradėjau drąsiai važinėti viešuoju transportu (mano nuostabai, iki šiol nepasiklydau nei viename mieste), naujos pažintys man tapo vienu labiausiai džiuginančių dalykų, o renginiai tapo mano kasdiene dalimi.

Ir patikėk manim, nepasigedau nei vienos iš keturių sienų, netgi pradėjau raginti kitus pažvelgti plačiau ir atsidaryti duris. Atrodo kasdieniai dalykai, tačiau gyvenimas tapo žymiai spalvingesnis, pradėjau ugdyti save, pradėjau labiau pasitikėti savo jėgomis ir visiškai nebijoti klysti. Kodėl? Nes supratau, kad ne viskas, kas gali pasirodyti baugiai, nebūtinai bus baugu.

Internete gausu informacijos, kaip išeiti iš komforto zonos, neabejoju, kad šią frazę girdi bent kartą per savaitę. Taip, išėjęs į kitą aplinką jautiesi kitaip, galbūt net nepanikuoji, tačiau vėliau susitvarkai su nežinia iš kur kylančiu diskomfortu ir visos naujai ištyrinėtos aplinkos tampa savomis.

Reikia nebijoti mokytis ir nebijoti klysti, tai yra viena iš komforto zonos palikimo taisyklių. Galbūt galvosi, kad čia tik mano, jauno ir ambicingo žmogaus galvosena, tačiau nesvarbu ar tu paauglys ar pensininkas, pamatyti spalvingą pasaulį nesunku, jeigu pasistengsi.

Paklausi, kam išeiti, kai patogu ir joje? Mano atsakymas paprastas – visada bus pirmas kartas, nutiks kažkas tau emociškai nemalonaus ar nejaukaus, galbūt tai pirmasis darbo pokalbis, galbūt tai pirmasis pasimatymas, o gal tiesiog – senos knygos grąžinimas atgal į biblioteką. Sužinoti  ar tai tikrai suteikia tik neigiamas emocijas gali tik vienu būdu – išbandyti. Ryžkis naujoms patirtims ir nuotykiams, palik nors ir patogią sofą prie televizoriaus, susirask naujų draugų, pradėk vykdyti savo „kibirinį“ (angl. bucket) sąrašą, mokykis ir tobulėk, gyvenimas niekada nestovės vietoje, o tu turi judėti su juo.

Galbūt šį įrašą priskirsi prie tų beprasmiškų ir visiškai nereikalingų tavo gyvenime, o galbūt šis įrašas tau davė spyrį į užpakalį ir jau dabar planuoji geriausią savo gyvenimo šuolį, jeigu pasakei „taip“ pirmam variantui, paskaityk dar kartą, na, o jeigu pasirinkai antrą, būtinai man pranešk kaip sekėsi ir ką naujo patyrei.

Beje, šį #whynot įrašą parašiau pasikrovęs geros ir skanios energijos iš „Aroma Gold 3in1“ kavos, jeigu ir tu nori gauti „Aroma Gold“ #whynot lifestyle’o rinkinį, apsilankyk mano Facebook puslapyje, ten vieną gali išlošti.

Daugiau apie Beną gali sužinoti: growingaura.com 


KOMENTARAI
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *