Be jo (iš-) gyventi neįmanoma!?

Koks dalykas pirmas šauna į galvą išgirdus žodžius „socialinis tinklas“?? Pabandysim paspėlioti, gal tai „Facebook‘as“? Na ar šiaip ar taip, toks atsakymas būtų labai logiškas, nes būtent šis socialinis tinklas yra populiariausias pasaulyje. Šiuo metu juo naudojasi 2,010,000,000 vartotojų ir jis yra neatsiejama daugumos iš mūsų gyvenimo dalis. Kuo gi jis toks svarbus?

Lengvas ir greitas informacijos šaltinis be kurio dabar gyventi neįmanoma

Visų pirma Facebook‘e  galima rasti savo draugus ir artimuosius, lengvai ir greitai sužinoti kaip jiems sekasi, kaip jie gyvena. Poros paspaudimų pagalba galime vieši parašyti kaip sekasi mums, arba įkelti norimą nuotrauką, vaizdo įrašą, perskaityti straipsnį ir juo pasidalinti… Taip pat Facebook‘e galime žaisti žaidimus, dalintis muzikiniais failais, sužinoti aktualias naujienas, palyginti savo nuomonę su mums įdomių žmonių nuomone, kurti renginius ir t. t. Žodžiu, dėl galimybės sekti mums aktualius ir patinkančius dalykus, informaciją pasiekiame lengvai ir greitai.

Kas sukūrė šitą gėrį?

Na šio socialinio tinklo įkūrėją turbūt žino visi, tačiau vis tiek priminsime – tai Mark Zuckerberg, kuris šiuo metu yra vienas įtakingiausių žmonių pasaulyje. Kodėl įtakingiausias pasakoti greičiausiai nelabai reikia – jis įkūrė (šiuo metu) populiariausią  socialinį tinklą pasaulyje, kurio vertė $500 milijardų. Kartais atrodo, kad be šios programėlės jau ir gyventi neįmanoma! O viskas prasidėjo, kai 19 metų Mark studijuodamas Harvardo universitete (JAV) nusprendė, kad reikia sukurti kažkokią erdvę, kur galėtų pamatyti visus universitete studijuojančius žmones ir lyginant vieną su kitu išrinkti, kuris yra gražiausia.

Pirmasis pabandymas

Nors idėja buvo labai smagi ir vos per 4 valandas šį puslapį pavadinimu „Facemash“ (liet. veidų maišalynė) aplankė 450 žmonės, projektas buvo labai greitai susektas ir uždarytas. Pasirodo norėdamas gauti duomenis, Zuckenbergas įsilaužė į universiteto serverius.  Jis sukūrė visiems prieinamą duomenų bazę (su tam tikru kodu) ir galimybę išreikšti savo nuomonę. Vis dėlto, smagus nuotykis baigėsi išmetimu iš universiteto, tačiau tai buvo puiki Facebook idėjos pradžia.

Po šio incidento sekė dar pora projektų, dar pora naujų internetinių puslapių, kol galiausiai 2004 metais, Mark Zuckerberg sukūrė mums visiems puikiai žinomą Facebook‘ą. Be jo dabar dauguma neįsivaizduotų savo gyvenimo, o laisvos minutės būtų gana liūdnos. Gi smagu kylant liftu, arba laukiant eilėje patikrinti kas vyksta draugų ar pažįstamų pasaulyje. Tad dielis ačiū Mark už jo drąsą ir tai, kad galime džiaugtis Facebook (liet. Veidaknygė) malonumais!

Šaltinis: www.businessinsider.com, www.businessinsider.com


KOMENTARAI
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *